چگونه لکه پوستی و جوش صورت را با آرایش بپوشانیم؟
ژانویه 7, 2023
جدیدترین ترندهای طراحی ناخن ۲۰۲۳
فوریه 22, 2023
نمایش همه

کاربرد کانسیلر در آرایش صورت چیست؟

انواع کانسیلر و کاربرد آنها

کانسیلر ها در واقع کرم پودرهای فشرده رنگی و روشن هستند که  بستگی به موارد مصرف قبل یا بعد از کرم پودر مورد استفاده قرار می گیرند.  کانسیلرها در سه دسته جامد، مایع و پودری هستند که هر کدام دارای رنگ های مختلف هستند. که در ادامه با کاربرد آنها آشنا خواهید شد.

کانسیلر جامد: برای محو کردن نواحی محدود و کوچک کاربرد دارد.
کانسیلر مایع: این نوع کانسیلر برای محو کردن نواحی بزرگتر استفاده شده و قابلیت ترکیبی خوبی دارد
کانسیلر پودری: برای محو کردن زخم های بزرگ و عارضه های پوست کاربرد دارد.

انواع کانسیلر های رنگی

کانسیلر بنفش کم رنگ می تواند پوست با تن زرد یا رنگ پریده را پنهان کند.
کانسیلر زرد رنگ می توانند تن های بنفش همچون حلقه های تیره زیرچشم یا زخم ها را پنهان سازند.
کانسیلر سبز می تواند قرمزی پوست را پنهان کند.
کانسیلر صورتی می تواند سایه های مایل به آبی که اغلب با تن های روشن تر پوست همراه است را برطرف نماید.
کانسیلر نارنجی می تواند لکه های آبی، خاکستری، بنفش یا حلقه های زیر چشم را پنهان کند.

کاربرد کانسیلرها در آرایش

رفع کبودی زیر چشم
پوشاندن لکه‌ها و جوش‌های صورت
پوشاندن ماه گرفتگی و تاتو
پوشاندن تیرگی اطراف لب
از بین بردن پف نقاط مختلف صورت

 

نحوه استفاده از کانسیلر چگونه است؟

اگر دارای پوستی خشک هستید بخصوص در نواحی دور چشمان تان، باید ابتدا پوست را با استفاده از لوسیون یا یک کرم مرطوب کننده پوست مرطوب کنید(توجه داشته باشید که نیازی به استفاده از کرم دور چشم نیست)، سپس یکی دو دقیقه صبر کنید تا روی پوست شما بنشیند و سپس از کانسیلر استفاده کنید.
با استفاده از یکی از انگشتانتان، یک برس یا اسفنج ، کانسیلر را به آرامی با ضربه های آرام به محل مد نظر به صورت نقطه نقطه مالیده و سپس به آرامی آن را به نحوی بر روی محل مد نظر بمالید که هیچ خطوط ظاهری بین کانسیلر و پوست شما یا فنداسیون مورد استفاده، دیده نشود. کرم کانسیلرها، کرم پودر کانسیلرها و کانسیلرهای مایع نباید بر روی فنداسیونی که با پودر تشکیل شده، مالیده شوند. اگر که از فنداسیون پودر استفاده می کنید، ابتدا از کانسیلر استفاده کنید و به اندازه کافی صبر کنید تا روی پوست تان بنشیند و در آخر از فنداسیون پودر استفاده کنید.
در پایان نیز بهتر است با استفاده از یک کانسیلر دارای پودر فشرده کار را تمام کنید. یک کانسیلر با رنگ روغن مات نیازی به استفاده از پودر ندارد زیرا که ممکن است ظاهر پوست تان را خشک نشان بدهد اما می توانید این کانسیلر را روی پوست تان امتحان کنید تا ببینید آیا برای شما نیز چنین است یا خیر؟ اگر که عیوب پوستی شما در حد متوسط تا خیلی زیاد است نیاز به کانسیلری با رنگدانه های خیلی قوی دارید. این نوع از کانسیلر زمانی که با یک فنداسیون خوب همراه شود عملکرد بسیار خوبی دارد و چهره ای طبیعی را از شما نشان می دهد زیرا فنداسیون به کانسیلر خاصیتی را می افزاید که روی پوست اثر چندانی از پودر یا کانسیلر به چشم نخورد. باید توجه داشت که فنداسیون ها معمولاً نسبت به کانسیلرها از طیف رنگی گسترده تری برخوردارند و این کمک می کند تا جلوه پوست را طبیعی تر و یکدست تر نشان بدهد- رنگ فنداسیون می باید با رنگ پوست شما دقیقاً مطابقت داشته باشد اما اگر ناحیه مد نظر اطراف چشم است، سایه کانسیلر می باید روشن تر باشد و اگر از آن برای لکه های تیره خارج از نواحی چشم استفاده می شود، رنگ آن می باید همانند رنگ فنداسیون یا یک نمه روشن تر از آن باشد.
زمانی که از کانسیلر برای نواحی زیر چشمان تان استفاده می کنید، سعی کنید که در کنار آن از یک رنگ روغن درخشنده یا پرجلا استفاده کنید و یا روی آن از یک هایلایتر فلورسنت که بتواند نواحی سایه دار پوست را بیشتر مخفی کند، استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که یک هایلایتر فلورسنت همیشه برای استفاده روی پوستهای چین و چروک خورده مورد توصیه نیست زیرا بسته به میزان درخشندگی هایلایتر، می تواند خطوط چین و چروک پوست را بیشتر نشان بدهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *