آرایش صورت و انواع مدل میکاپ
ژانویه 7, 2023
کاربرد کانسیلر در آرایش صورت چیست؟
ژانویه 7, 2023
نمایش همه

چگونه لکه پوستی و جوش صورت را با آرایش بپوشانیم؟

پوشاندن جای جوش با آرایش

صورت بسیاری از خانم ها دارای جای جوش، لکه های تیره زیر چشم، کبودی، ماه گرفتگی و … می باشد که معمولاً به دلیل اینکه نحوه صحیح آرایش را نمی دانند میکاپ خوبی نداشته و در مهمانی و مجالس اعتماد بنفس پایینی دارند. برای پوشاندن هر گونه لکه پوستی و جوش صورت راه های مختلفی وجود دارد که با انجام هر کدام از روش ها می توانید آرایشی شیک و زیبا داشته باشد. یکی از این روش ها استفاده از کانسیلر می باشد. با استفاده درست از کانسیلر به راحتی می توانید ایرادات پوست خود را بپوشانید و تمام پوست صورت را همرنگ و یکدست کنید.
برای محو کردن هر گونه رنگ روی پوست خود باید مواد آرایشی را به نحو صحیح ترکیب کنید تا بتوانید با ایجاد خطای دید جای زخم، جوش و … را به خوبی غیر قابل دیدن کنید.

روش  پنهان کردن لکه پوستی و جای جوش با آرایش

در پوست بسیاری از افراد جای جوش و لکه دیده می شود. چنانچه این لکه ها را نپوشانید آرایش شما زیبا دیده نمی شود. روش های مختلفی برای پوشاندن ایرادات صورت وجود  دارد. یکی از روش های محو کردن لکه پوستی و جای جوش  استفاده از کانسیلر می باشد. برای پوشاندن جای جوش با هر گونه مواد آرایشی بهتر است ابتدا صورتتان را از آرایش پاک کنید.

 

کانسیلر چیست؟

کانسیلر کرم پودرهای فشرده رنگی هستند که می توان قبل و یا بعد از کرم پودر از آن استفاده کرد. کانسیلر با رنگ های مختلفی به صورت مایع، نیمه جامد در بازار عرضه می شود. بهتر است کانسیلر را با درجه ای روشن تر از کرم پودر انتخاب کنید. باید دقت کنید که نسبت به کرم پودر، بیش از حد روشن نباشد زیرا جای لکه های پوست را بیشتر نمایان می کند.
هر کدام از رنگ های کانسیلر برای پوشاندن و محو کردن لکه های مختلف پوست مورد استفاده قرار می گیرند.

 

پوشاندن جای جوش با کانسیلر

در انتخاب رنگ کانسیلر برای پوشاندن ایرادات صورت بسیار دقت داشته باشید.

کانسیلر زرد: کانسیلر زرد رنگ، برای انواع پوست ها مناسب است. کانسیلر زرد برای پوشاندن لکه های تیره صورت   کاربرد دارد. کانسیلر زرد برای خنثی کردن رنگ بنفش و کدری زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد

کانسیلر نارنجی: کانسیلر نارنجی برای افراد با رنگ پوست سبزه مناسب می باشد. کانسیلر نارنجی برای سیاهی و کبودی زیر چشم بسیار مناسب است.

کانسیلر سبز: کانسیلر سبز برای خنثی کردن قرمزی پوست، جای جوش، ماه گرفتگی، آفتاب سوختگی مورد استفاده قرار می گیرد.

کانسیلر بنفش: کانسیلر بنفش خنثی کننده زردی پوست می باشد. این کانسیلر برای افرادی که پوستی زرد رنگ دارند مناسب می باشد.  لکه های کبودی را با کانسیلر بنفش می توان محو کرد.

انواع کانسیلر:

کانسیلر ماتیکی
کانسیلر کرم
کانسیلر مایع

 

طرز استفاده کانسیلر 

به کمک یک قلمو کانسیلر را روی پوست زده و با یک پد آرایشی اسفنجی بیوتی بلندر به حالت ضربه ای کانسیلر را محو کنید. اگر کانسیلر روی ناحیه مورد نظر محو نشود پس از اتمام آرایش روی پوست هاله ایجاد می شود.
پس از اینکه ایرادات صورت را با کانسیلر برطرف کردید از یک فون روشن برای روی بینی، وسط پیشانی، گوشه لب پایین، و روی چانه استفاده کنید و نیز از یک فون تیره برای دو طرف بینی و زیر گونه استفاده کنید.

 

پوشاندن سیاهی دور چشم با کانسیلر

به دلیل اینکه چشم ها فعالیت بیشتری داشته و پوست دور چشم سریع خشک می شود قبل از استفاده از کانسیلر از مرطوب کننده استفاده کنید. بهتر است برای دور چشم ها از کانسیلر سبک مانند کانسیلر مایع و کرمی استفاده شود. چنانچه میخواهید تیرگی و کبودی دور چشم را به خوبی پوشش دهید بهتر است از کانسیلر چرب کمتر  استفاده شود.

 

پوشاندن جای جوش با کانسیلر

برای پوشاندن جای جاش از کانسیلر جامد بهتر است استفاده کنید. برای اینکه آرایش صورت طبیعی به نظر برسد کانسیلر را یک درجه تیره تر از رنگ پوست خود انتخاب کنید.

 

برای پوشاندن لک ها و کک و مک

برای محو کردن کک و مک از کانسیلر جامد استفاده کنید. در ابتدا از یک فونداسیون تیره برای اینکه کک و مک کم رنگ شود استفاده کرده سپس از یک کانسیلر جامد روی قسمت های لکه های پوست بزنید.

 

فرق کانسیلر با کورکتور چیست؟

چنانچه تیرگی زیر چشم، لکه ها و جای جوش صورت  بیش از حد باشد کانسیلر نمی تواند پوشانندگی خوبی داشته باشد که در اینصورت باید به سراغ کورکتورها (اصلاح کننده) رفت و از رنگ های مختلف و مناسب آن استفاده کرد. سپس می توان از کانسیلر با تن زرد رنگ روی کورکتور را پوشاند.

کورکتورها دارای تن رنگ های مختلفی مانند هلویی، صورتی، سبز و .. هستند. کورکتورها برای پوشاندن ایرادات شدید صورت مانند سیاهی بیش از حد زیر چشم و … استفاده می شود. کورکتورها باید قبل از کانسیلر و کرم پودر استفاده شود زیرا کرم پودر باعث می شود تن رنگ کورکتور نمایان نشود. استفاه از کورکتور با کانسیلر تفاوتی ندارد فقط مواد و ترکیبات به کار رفته در این دو متفاوت است.

 

نکات برای پوشاندن لکه های پوستی با آرایش

۱) قبل از استفاده از کانسیلر تمام مواد آرایشی و آلودگی را از روی پوست صورت خود پاک کنید.
۲) برای اینکه آرایش صورت ماندگاری بیشتری داشته باشد و کانسیلر روی صورت پوشانندگی خوب و طبیعی داشته باشد در انتهای آرایش روی ناحیه هایی که کانسیر استفاده کرده اید از پودر آرایشی استفاده کنید.
۳) بهتر است کانسیلر را به کمک قلم آرایشی و به صورت ضربه ای روی پوست بگذارید.
۴) کانسیلر را به کمک بیوتی بلندر و به صورت ضربه ای محو کنید و نیز با دیگر مواد آرایشی صورت یکدست کنید.
۵) حتما از کورکتورها قبل از کرم پودر استفاده کنید.
۶) کورکتور را به صورت ضربه ای روی لکه ها پوست و جوش استفاده کنید.
۷) برای پوشاندن جای آبله و زخم قدیمی باید از کانسیلر سبز رنگ استفاده کنید. این کار را باید لایه به لایه انجام دهید و اجازه دهید لایه اول جذب شود و سپس لایه بعدی کانسیلر را روی زخم قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *