مدل آرایش سال ۲۰۲۳-۱۴۰۲
ژانویه 1, 2023
آموزش خودآرایی
ژانویه 7, 2023
نمایش همه

آموزش خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

مدل خط چشم شما مدام نمی تواند شما را زیباتر نشان دهد، کافی است در انتخاب مدل و کشیدن انواع خط چشم، قدری اشتباه کنید تا آرایش چشم و صورت شما از یک حالت دراماتیک به حالتی نامناسب تبدیل شود.

شاید به همین علت است که خيلي از خانم‌ها حداقل کشیدن خط چشم را به خصوص برای موقعیت ها و مناسبت های خاص بر عهده ی آرایشگرشان می گذارند. اما بیایید صادق باشیم، هیچ یک از ما همیشه از نتیجه ی کار آرایشگرمان هم راضی نیستیم! با دانستن اینکه کدام مدل خط چشم برای چشم های درشت، چشم های ریز یا چشم های کشیده مناسبتر است، هم خودتان حرفه ای تر آرایش می کنید و هم این دفعه که به آرایشگاه رفتید می دانید که دقیقا چه مدل آرایش چشمی را دوست دارید داشته باشید.

آموزش کشیدن خط چشم برای انواع چشم ها

خط چشم مناسب برای انواع چشمها

 

چشم های دور از هم

از آن جا که شما چشم های دور از همی دارید، نباید دم خط چشم تان را دنباله دار بکشید. بلکه برعکس، انتهای خط چشم تان باید کوتاه و اندکی رو به بالا باشد. شما حتی میتوانید قسمت درونی چشم تان هم خط چشم بکشید تا فاصله چشم هایتان را کم تر نشان دهد.

 

چشم های نزدیک بهم

از آنجا که چشم های شما نزدیک بهم است، باید به کمک خط چشم کم به آن تعادل دهید. از این جهت باید خط چشم تان کشیده باشد. تلاش کنید آنرا بصورت افقی بکشید تا چشم هایتان را کشیده تر و دورتر از هم نشان دهد. حواس تان باشد از کشیدن خط چشم در قسمت درونی چشم هایتان پرهیز کنید برای این که چشم های شما را بهم نزدیکتر از آنچه هست نشان خواهد داد.

 

چشم های کوچک

چنانچه چشم های کوچکی دارید، باید خط چشم تان را پهن تر بکشید برای این که خط چشم باریک، چشم های شما را کوچک تر نشان می دهند. خط چشم پهن تر بهترین انتخاب برای شماست. شما حتی میتوانید به جای مداد چشم، از خط چشم های مایع استفاده کنید تا برّاق تر و بیش تر توی چشم باشد.

 

پلک های افتاده

از آن جا که پلک شما افتاده است، باید در زدن خط چشم توجه بیشتری به خرج دهید. برای این منظور از کشیدن خط چشم های باریک پرهیز کنید برای این که زمانی که چشم تان را باز می کنید، اصلاً به چشم نمی آید. شما باید علاوه بر خط چشم، داخل پلک بالایی تان هم خط چشم بکشید تا بیش تر به چشم آید. از کشیدن خط چشم بر پلک پائین تان هم پرهیز کنید برای این که چشم های شما را کوچک تر نشان می دهد. شما میتوانید از سایه چشم استفاده کنید و با آرایش چشم اسموکی از افتادگی چشم هایتان بکاهید.

 

چشم های بادامی

چشم بادامی ها باید خط چشم را در ابتدای چشمان شان باریک ولی هر چه به طرف انتهای چشم میرود ، پهن تر بکشند. دم خط چشم هم باید کشیده باشد. ولی کار این جا تمام نمی شود. برای این مدل چشم ها خط چشم برای پلک پائین هم اهمیت زيادي پیدا می کند. بدین ترتیب پلک زیرین هم باید مثل پلک بالایی کشیده شود تا فرمی گربه ای پیدا کند.

 

چشم های گربه ای

چشم های گربه ای شبیه به چشم های بادامی ست، تنها تفاوت شان این است که در مدل گربه ای، چشم ها بطور طبیعی به طرف بالا کشیده شده اند در حالیکه در مدل بادامی این کار را به کمک خط چشم انجام می دهیم. برای کشیدن خط چشم، باید درست مثل روش چشم بادامی ها عمل کنیم با این تفاوت که ديگر نیازی به خط چشم برای پلک پائین نیست.

 

چشم های رو به پایین

خانم هایی که انتهای چشم هایشان به طرف پائین رفته، باید بر دنباله چشم هایشان تمرکز کنند. آن ها باید دم ابروهایشان را پهن بکشند تا افتادگی چشم هایشان به چشم نیاید. برای این منظور خط چشم را از قسمت وسط چشم تان شروع و هر چه به طرف انتهای چشم تان پیش می روید، آنرا پهن تر بکشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *