فیبروز ابرو چیست؟ بررسی مزایا و معایب فیبروز ابرو
دسامبر 28, 2022
تاثیر بی حسی ها در ماندگاری رنگ تاتو و هاشور
دسامبر 28, 2022
نمایش همه

پس از هاشور ابرو (فیبروز ابرو) چه کار کنیم ؟

فیبروز ابرو (هاشور ابرو) یکی از رایج ترین روش های تاتو ابرو جهت پرپشت نشان دادن و زیباتر کردن ابروها می باشد؛ اما توجه داشته باشید که مراقبت های بعد از هاشور ابرو بسیار ضروری و حائز اهمیت است. به جرأت میتوان گفت هاشور ابرو یکی از دشوار ترین و ظریف ترین هنرهای آرایش دائم است و حتما باید به دست فردی مجرب و با تخصص بسیار بالا انجام پذیرد.

 همه چیز در مورد فــیبروز ابــرو 

امروزه فیبروز ابرو بسیار مورد استقبال و توجه خانم ها قرار گرفته و رواج یافته است. فیبروز کردن که در حقیقت همان تاتو اما به روشی متفاوت تر می باشد، ظاهر ابروها را اصلاح کرده و متقارن می کند؛ و همچنین مانند روش های قدیمی تاتو ابروها را مصنوعی نشان نمی دهد. فیبروز ابرو را با عنوان آرایش نیمه دائم نیز می شناسند و انواع مختلفی دارد. رعایت نکات مراقبتی بعد از انجام فیبروز ابرو در ثابت ماندن رنگ فیبروز و پیشگیری از عفونت، لازم و ضروری است.

احتمالا پس از انجام  فیبروز ابرو  پرسشهایی از این قبیل که پس از گذشت چند روز می توانید ابروهای خود را بشویید و یا اینکه برای بهبود سریع تر فیبروز ابرو از چه پمادهایی استفاده کنید؟ برایتان پیش بیاید. در این مقاله  قصد داریم به بررسی تمام بایدها و نبایدها بعد از فیبروز ابرو بپردازیم. امیدواریم که با رعایت این نکات همواره ابروهایی زیبا و خوش فرم داشته باشید.

 نکات مراقبتی بعد از فیبروز ابرو

پس از انجام فیبروز ابرو، آن قسمت از ابرو که فیبروز خورده مانند یک زخم باز می باشد و نیاز به مراقبت های خاصی دارد تا سریع تر بهبود یافته و عفونت نکند. رعایت نکات زیر می تواند در رسیدن به بهترین نتیجه از فیبروز ابرو بسیار موثر واقع شود.

  • حتما توجه کنید که از زمان انجام فیبروز ابرو تا سه روز به هیچ وجه ابروهای خود را نشویید.
  • از روز اول فیبروز تا حدود یک هفته بعد از پماد ویتامین آ استفاده کنید و روزی سه بار با گوش پاک کن مقدار کمی از پماد ویتامین آ را بر روی ابروهای خود بمالید.
  • احتمالا در چند روز اول پس از انجام فیبروز، ابروهایتان خارش داشته و یا پوسته پوسته شوند، اکیدا از خاراندن و یا کندن این پوسته ها خودداری کنید، در صورتی که این پوسته ها را بکنید ممکن است رنگ فیبروز ابرو خیلی زود کمرنگ شود.
  • تا یک هفته پس از انجام فیبروز ابرو از رفتن به استخر و سونا پرهیز کنید. تا زمان بهبودی کامل فیبروز ابرو در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
  • از روز اول تا حدود یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید که در روند بهبودی سریع جاهای فیبروز خورده بسیار موثر است. البته دقت داشته باشید که اگر پوست چربی دارید مقدار و دفعات استفاده از پمادها را کاهش دهید.
  • برای مراقبت از فیبروز باید مواظب باشید که پوسته پوسته های که بعد از فیبروز ابرو به وجود می آید را دستکاری نکنید وگرنه امکان خارج شدن رنگندانه ها و ایجاد لکه وجود دارد.

 نحوه شستن صورت بعد از فیبروز ابرو

نحوه ی شستن صورت پس از انجام فیبروز ابرو به این صورت باشد که تا سه روز نباید به هیچ وجه ابروها را شستشو دهید و بعد از این سه روز هم تا جایی که برایتان مقدور است تا بهبودی کامل جای فیبروز ابرو  از شستن ابروهای خود پرهیز نمایید؛ اما اگر شرایطی پیش آمد که مجبور به شستشوی ابروهایتان شدید به این روش عمل کنید: برای شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ به روش فیبروز بهتر از  تنها از آب ولرم یا سرد استفاده کنید و در صورت نیاز به استفاده از شوینده از شامپو بچه یا یک صابون ملایم استفاده نمایید؛ اما تا جایی که امکان دارد از تماس مستقیم وسایل شستشو یا دستها با ابروهای خود جلوگیری نمایید. پس از اتمام شستشوی صورت، ابروهایتان را با با یک حوله ی تمیز، خیلی آرام خشک کنید. تاکید می کنیم به هیچ عنوان حوله را بر روی ابروهای فیبروز خورده نکشید و تنها به آرامی روی ابروها  قرار داده و بردارید. پس از خشک کردن، بر روی ابروهایتان لایه ای نازک از پماد هیدروکورتیزون یا پماد ویتامین آ چشمی را بر روی ابروها بمالید. سعی کنید تا سه روز بعد از انجام فیبروز ابرو از حمام رفتن خودداری کنید.

 مدت زمان بهبود زخم فیبروز ابرو

 بلافاصله پس از انجام فیبروز ابرو فرآیند بهبود زخم آن آغاز می‌شود. در چند روز اول با تورم، قرمز شدن و حساسیت پوستی و شاید اندکی کبودی بر روی قسمت فیبروز خورده ی ابروهایتان مواجه خواهید شد. البته همه ی این عوارض در فیبروز ابرو امری طبیعی هستند، اما با رعایت موارد ذکر شده می توانید در عرض دو روز زخم خود را بهبود دهید. استفاده از پمادهای تسریع التیام زخم، سرعت بهبود جای فیبروز را افزایش می دهند. دقت داشته باشید که اگر کبودی و تورم بیش از دو یا سه روز بعد از فیبروز ابرو طول کشید، ممکن است نشانه ای از عفونی شدن زخم تان باشد، در صورت مشاهده ی این موضوع سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

► علت ضخیم بودن و تیره بودن ابرو بعد از فیبروز

نکته ی مهم دیگر در رابطه با فیبروز ابرو این است که شکل ظاهری ابروهای جدید شما مطمئنا ضخیم تر و تیره‌ تر از چیزی که انتظارش را داشتید خواهد شد؛ و عموما پس از گذشت تقریبا یک هفته ناحیه‌ی فیبروز شده و لایه‌ی بالایی آن پوست انداخته و لایه‌ی رنگی جدید به تدریج نرم شده و رنگ و حالت طبیعی‌تر و زیباتری به خود خواهد گرفت، پس در این مورد اصلا نگران نباشید. مالیدن پماد آنتی بیوتیک قبل از خواب می تواند در سرعت بخشیدن به فرآیند بهبود ناحیه‌ی تازه فیبروزابرو شده بسیار موثر باشد؛ و خطر عفونت موضعی را تا حدود زیادی کاهش دهد.

► فعالیت های روززمره بعد از فیبرو

در دوره ی بهبود ناحیه ی فیبروز باید شدیدا مراقب فعالیت‌های بدنی خود باشید و از ورزش های سنگین و فعالیت شدید بدنی خودداری فرمایید. حدالمقدور در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید. از خاراندن یا دست زدن به زخم ابرو اکیدا اجتناب کنید، چون این عمل موجب باقی ماندن جای زخم فیبروز ابرو در آینده می شود. در حالت کلی دوره ی مراقبتی بعد از انجام فیبروز ابرو تقریبا دو هفته طول می کشد تا زخم ابروی شما به طور کامل بهبود یابد. البته دقت کنید که مدت زمان بهبودی کامل زخم های فیبروز ابرو در افراد مختلف فرق می کند، اما معمولا و به طور میانگین این دوره بین ۳ تا ۱۰ روز به طول می انجامد. یکی از علائم اصلی برای فهمیدن اینکه زخم فیبروز ابروهایتان به طور کامل بهبود یافته است یا نه این است که پوسته پوسته های ایجاد شده روی فیبروز ابرو کاملا بریزند، اما به هیچ عنوان پوسته ها را خودتان نکنید.

► نحوه پاک کردن آرایش بعد از فیبروز

برای پاک کردن آرایش خود از شامپو بچه و یا صابون ملایمی استفاده کرده و به کمک آب ملایم یا سرد آن ها را شسته و پاک کنید. نکته ی مراقبتی دیگر اینکه  در طول هفته ی اول بهبودی جای زخم فیبروز ابرو توصیه می کنیم هر صبح و عصر، بر روی ابروهای خود کمپرس آب یخ بگذارید و آن را حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی ابروهایتان نگه دارید. انجام این کار در چهار روز اول روند بهبودی جای زخم فیبروز ابرو را تسریع می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *